Posadzki przemysłowe - precyzja, wiedza i doświadczenie

Posadzki przemysłowe cieszą się zasłużenie dobrą opinią, bo są m.in. odporne na ścieranie, łatwe w utrzymaniu czystości i dodatkowo są efektowne. Każdy znający się na budownictwie skomentuje jednak, że posadzka przemysłowa wykaże wszystkie te cechy pod warunkiem perfekcyjnego wykonania. Chcesz mieć idealną posadzkę przemysłową – wybierz fachowców.

Posadzka przemysłowa w obiektach przemysłowych i magazynowych narażona jest na wiele obciążeń i czynników (np. drgania, użytkowanie środków transportu, składowanie materiałów, ścieranie mechaniczne, związki chemiczne, temperatura). Trzeba wiedzieć, jaki rodzaj posadzki wybrać do konkretnych pomieszczeń, by spełniła swoją funkcję. Walory posadzek przemysłowych można też wykorzystać w budownictwie mieszkaniowym, nie tylko dla części wspólnych, ale również w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Jednak ich wykonanie wymaga absolutnej fachowości. Szczyci się nią m.in. poznańska firma Darp, która swoje doświadczenie kompletuje od 1986 roku. Firma w oparciu o sprawdzone rozwiązania technologiczne, doświadczonych i doskonale przygotowanych merytorycznie specjalistów oraz specjalistyczny sprzęt kompleksowo realizuje najtrudniejsze zadania.

Kompleksowo na rynku posadzek przemysłowych

Kompleksowo to znaczy, że współpracę z firmą Darp można już podjąć na etapie prac budowlanych, przed położeniem posadzki. To ułatwia (i zapewne czyni tańsze) dalsze prace wykończeniowe. Do wyboru są posadzki betonowe i żywiczne w różnych technologiach (w tym szybkie dzięki błyskawicznie utwardzającym się żywicom, które można użytkować po 1-2 godzinach od nałożenia, a także posadzki wykonywane w niskich temperaturach). Mogą to być także jastrychy lub wylewki mineralne.

Bieżąca konserwacja i kontrola stanu posadzek wydłuży ich trwałość. Lepiej naprawić drobiazg niż później płacić za gruntowną renowację. Na monitorowaniu użytkowanych posadzek też trzeba się znać. Istotne jest okresowe wymienianie elastycznych wypełnień szczelin dylatacyjnych, aby krawędzie posadzki nie ulegały uszkodzeniom. Ważne jest też profesjonalne czyszczenie. Czynniki takie jak pył, kurz, piasek, olej oraz substancje chemiczne mogą być przyczyną wielu szkód.

Z czasem posadzki betonowe i żywiczne mogą jednak ulegać degradacji (pęknięcia, wyszczerbienia, uszkodzenia w miejscach dylatacji, błędny projekt, przeciążenia), na co mają wpływ m.in. skurcz betonu, oddziaływanie aktywnego chemicznie środowiska przez dłuższy czas, niewłaściwa eksploatacja czy też niewłaściwe wykonanie posadzki. Naprawa takiej posadzki wymaga nie mniejszej wiedzy i doświadczenia od położenia nowej. Co da najlepszy efekt naprawy? Frezowanie, śrutowanie, szlifowanie, polerowanie, cięcie i bruzdowanie oraz dalsza renowacja posadzek – to specjalności firmy Darp.

Odpowiedzialny wykonawca i sprzedawca

Firma Darp zaczęła od Poznania, potem poszerzyła swój zasięg na Wielkopolskę, dzisiaj może wskazać na swoje produkty w całej Polsce, a także za granicą. Z usług firmy mogą na równi skorzystać duże i małe firmy, a także klienci indywidualni. Zasada działania firmy jest bardzo prosta ‒ każda posadzka przemysłowa jest wykonywana zgodnie z wytycznymi klienta i przede wszystkim ma za zadanie spełnić jego oczekiwania, chociaż nadrzędnym kryterium są wymagania techniczne, jakim dane rozwiązanie musi odpowiadać. Efektem tego są posadzki żywiczne i mineralne idealnie dopasowane do potrzeb obiektu i jak podkreślają w firmie – w umiarkowanej cenie. Wszystkie rozwiązania technologiczne mają wymagane atesty i aprobaty techniczne. Darp opiera się na sprawdzonych przez lata materiałach, ale też wprowadza nowoczesne systemy poprawiające właściwości posadzek żywicznych i mineralnych.

Firma Darp jest sprzedawcą nie tylko swoich kompleksowych usług, ale również sprzedawcą produktów do naprawy, wykonywania i zabezpieczania posadzek przemysłowych. W ofercie są 

• wylewki mineralne, szybkosprawne, samorozlewne (samorozpływowe, samopoziomujące) o zróżnicowanej klasie wytrzymałości
• zaprawy szybkosprawne
• jastrychy mineralne, szybkosprawne samorozlewne (samorozpływowe, samopoziomujące) o zróżnicowanej klasie wytrzymałości
• masy naprawcze
• zaprawy uszczelniające do przecieków wodnych
• lakiery i impregnaty zabezpieczające

Ta część działalności firmy Darp ma również aspekt edukacyjny, bo wraz ze sprzedażą materiałów inni wykonawcy uzyskują wiedzę co do ich stosowania. I to się nazywa kompleksowo, fachowo i odpowiedzialnie.