Naprawa i renowacja posadzek i nawierzchni

Z czasem posadzki betonowe i żywiczne mogą ulegać degradacji, co objawia się powstawaniem różnego rodzaju pęknięć, wyszczerbień, a także uszkodzeń w miejscu dylatacji. Na niszczenie betonu mają wpływ między innymi skurcz betonu, oddziaływanie aktywnego chemicznie środowiska przez dłuższy czas, niewłaściwa eksploatacja czy też niewłaściwe wykonanie posadzki. Kiedy już dojdzie do zniszczenia, konieczna jest jak najszybsza naprawa posadzek. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak najczęściej spotykane to:

  • przeciążenia wywołane przez przejazdy zbyt ciężkich pojazdów lub wykonywanie nieprzewidzianych dla danego typu posadzki prac,
  • brak systematycznego serwisu posadzki przemysłowej,
  • błędny projekt posadzki lub przylegających elementów konstrukcyjnych.

Naprawa posadzek przemysłowych

Odkładanie wykonania prac naprawczych może w krótkim czasie doprowadzić do znacznej degradacji, a to może spowodować, że konieczne będą całkowite renowacje posadzek. Naprawa posadzek przemysłowych powinna zostać wykonana możliwie jak najszybciej po dostrzeżeniu uszkodzeń. Na szczęście w przypadku prawidłowo wykonanych posadzek betonowych lub żywicznych prace naprawcze sprowadzają się zwykle do odnowienia wierzchniej warstwy mineralnej lub syntetycznej, co nie generuje znaczących nakładów finansowych. Trzeba jednak naprawy posadzek dokonać w takim przypadku natychmiast, ponieważ uszkodzona warstwa wierzchnia ma bardzo negatywny wpływ nie tylko na stan techniczny środków transportu poruszających się po posadzce, ale także bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu pracowników. Szybkosprawne technologie gwarantują wykonanie prac w bardzo krótkim czasie. Niezależnie od tego, czy Twoje nawierzchnie wymagają jedynie kosmetycznych poprawek czy niezbędna jest kompleksowa renowacja posadzek, współpraca z nami spełni Twoje oczekiwania.

Frezowanie posadzek

Kompleksowa mechaniczna obróbka powierzchni posadzek jak m. in. frezowanie, śrutowanie, szlifowanie, polerowanie, cięcie i bruzdowanie oraz dalsza renowacja posadzek to jedne ze specjalności naszej firmy. Bez względu na to, czy uszkodzeniu uległy typowe posadzki betonowe, czy może nowoczesne posadzki epoksydowe - niezbędne prace naprawcze wykonamy możliwie szybko, gwarantując doskonałą jakość oraz długotrwałą wytrzymałość odnowionej posadzki.

Naszym klientom przypominamy, jak ważna jest odpowiednia kontrola stanu posadzki oraz możliwie szybka jej naprawa. Istotne jest także okresowe wymienianie elastycznych wypełnień szczelin dylatacyjnych, aby krawędzie posadzki w tych miejscach nie uległy uszkodzeniu i nie była konieczna gruntowna renowacja posadzek. Dbając o właściwą kondycje nawierzchni, unikniesz wysokich kosztów naprawy posadzek. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą - zapewniamy, że frezowanie posadzek oraz wszelkie prace naprawcze zostaną wykonane w pełni profesjonalnie, a funkcjonalność pozostanie na wysokim poziomie przez długi czas.

Uzupełnienie ubytków w posadzce żywicznej epoksydowej i żywicznej poliuretanowej

Naprawa uszkodzeń w posadzce przemysłowej zacieranej powierzchniowo

Uszkodzona posadzka? Rozwiążemy Twój problem!

Pomimo wysokiej trwałości, posadzki betonowe lub żywiczne mogą tracić swoje właściwości wraz z upływem lat. Pęknięcia, wyszczerbienia oraz inne uszkodzenia stanowią naturalne następstwo dużych mechanicznych obciążeń oraz długotrwałej ekspozycji na działanie czynników chemicznych.  Z doświadczenia wiemy, że nawet najdrobniejsze defekty mogą okazać się przyczyną poważnych problemów. Dlatego w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, niezbędna jest naprawa i renowacja posadzek oraz nawierzchni realizowana pod okiem doświadczonych specjalistów. Decydując się na naprawę posadzek we współpracy z firmą DARP, zyskujesz pewność, że nawierzchnia w Twoim przedsiębiorstwie znów stanie się funkcjonalna!

Nie zwlekaj z naprawą

Pamiętaj, im szybciej dokonasz naprawy nawierzchni, tym lepiej! W przypadku małych uszkodzeń,  najczęściej wystarczy odnowa warstwy mineralnej lub syntetycznej. Jeśli jednak posadzka nie została wykonana prawidłowo i uległa znacznej degradacji, niezbędna okaże się jej całkowita renowacja. Wówczas naprawa posadzki powinna zostać powierzona doświadczonym specjalistom. Decydując się na naprawę i renowację posadzek i nawierzchni we współpracy z nami, zadbasz o odpowiedni stan Twoich podłóg oraz nie nadwyrężysz swojego budżetu. Warto zaznaczyć, że uszkodzenia posadzki wpływają negatywnie zarówno na kondycję maszyn i środków transportu wykorzystywanych w przedsiębiorstwie, jak i na bezpieczeństwo przebywających w nim pracowników! Dlatego jeśli w Twoim obiekcie zidentyfikowano uszkodzenia, czym prędzej dokonaj naprawy posadzki we współpracy z nami.

Profesjonalna obsługa

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju posadzkę posiadasz, możesz mieć pewność, że specjaliści z firmy DARP staną na wysokości zadania i dokonają jej skutecznej naprawy. Powierzone prace wykonujemy terminowo, z zachowaniem wysokiej dokładności. Naprawa i renowacja posadzek i nawierzchni to nasza specjalność od wielu lat. Zaufaj bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i ciesz się trwałą i funkcjonalną nawierzchnią przez długi czas!