Frezowanie, naprawa, i renowacja posadzek betonowych

Z czasem posadzki betonowe i żywiczne mogą ulegać degradacji, co objawia się powstawaniem różnego rodzaju pęknięć, wyszczerbień, a także uszkodzeń w miejscu dylatacji. Na niszczenie betonu mają wpływ między innymi skurcz betonu, oddziaływanie aktywnego chemicznie środowiska przez dłuższy czas, czy też niewłaściwe wykonanie posadzki. Kiedy już dojdzie do zniszczenia, konieczna jest jak najszybsza naprawa posadzek. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak najczęściej spotykane to:

  • przeciążenia wywołane przez przejazdy zbyt ciężkich pojazdów lub wykonywanie nieprzewidzianych dla danego typu posadzki prac,
  • brak systematycznego serwisu posadzki przemysłowej,
  • błędny projekt posadzki lub przylegających elementów konstrukcyjnych.


Naprawa posadzek przemysłowych

Odkładanie wykonania prac naprawczych może w krótkim czasie doprowadzić do znacznej degradacji, a to może spowodować, że konieczne będą całkowite renowacje posadzek. Naprawa posadzek przemysłowych powinna zostać wykonana możliwie jak najszybciej po dostrzeżeniu uszkodzeń. Na szczęście w przypadku prawidłowo wykonanych posadzek betonowych lub żywicznych prace naprawcze sprowadzają się zwykle do odnowienia wierzchniej warstwy mineralnej lub syntetycznej, co nie generuje znaczących nakładów finansowych. Trzeba jednak naprawy posadzek dokonać w takim przypadku natychmiast, ponieważ uszkodzona warstwa wierzchnia ma bardzo negatywny wpływ nie tylko na stan techniczny środków transportu poruszających się po posadzce, ale także bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu pracowników.

Frezowanie posadzek

Kompleksowa renowacja oraz frezowanie posadzek to jedne ze specjalności naszej firmy. Bez względu na to, czy uszkodzeniu uległy typowe posadzki betonowe, czy może nowoczesne posadzki epoksydowe - niezbędne prace naprawcze wykonamy możliwie szybko, gwarantując doskonałą jakość oraz długotrwałą wytrzymałość odnowionej posadzki.

Naszym klientom przypominamy, jak ważna jest odpowiednia kontrola stanu posadzki oraz możliwie szybka jej naprawa. Istotne jest także okresowe wymienianie elastycznych wypełnień szczelin dylatacyjnych, aby krawędzie posadzki w tych miejscach nie uległy uszkodzeniu i nie była konieczna gruntowna renowacja posadzek. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą - zapewniamy, że frezowanie posadzek oraz wszelkie prace naprawcze zostaną wykonane w pełni profesjonalnie, a funkcjonalność pozostanie na wysokim poziomie przez długi czas.Uzupełnienie ubytków w posadzce żywicznej epoksydowej
Uzupełnienie ubytków w posadzce żywicznej poliuretanowej

Naprawa uszkodzeń w posadzce przemysłowej zacieranej powierzchniowo
 

NASZA SPECJALIZACJA

Posadzka przemysłowa wymaga rzetelnej wiedzy i solidnego wykonania.

Posiadamy wszelkie niezbędne środki, aby przeprowadzić wszystkie powierzone nam zadania.


nasza specjalizacja - posadzki

GŁÓWNI PARTNERZY

partner basf Partner Sika

posadzka